Hit enter after type your search item

Σημαντική νίκη πέτυχε η Άντερλεχτ στην έδρα της Μαλίν με 3-1, παρουσιάζοντας δύο τελείως διαφορετικά πρόσωπα σε κάθε ημίχρονο,
Στο πρώτο μέρος η ομάδα των Βρυξελλών ήταν αρκετά νωθρή με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Bανλέρμπεργκε στο 15ο λεπτό, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος η Άντερλεχτ αφυπνίστηκε με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει στο 46ο λεπτό με σκόρερ τον Στρόικενς. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν «στροφές» και πέτυχαν το 2-1 και πάλι με τον Στρόικενς στο 67′.
Τέσσερα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 71′ ο Φάμπιο Σίλβα πέρασε τον τερματοφύλακα της Μαλίν γράφοντας το 1-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.
Στην έβδομη θέση πλέον η Άντερλεχτ που κυνηγά την πεντάδα.

RSC Anderlecht battles back to take the W ????
— Pro League (@ProLeagueBE) October 9, 2022
Η 11η αγωνιστική:
Παρασκευή (07/10)
Αντβέρπ-Σιντ Τριούιντεν 2-0(8’ Γκέρκενς, 90’+5′ Σκοτ)
Σάββατο (08/10)
Γκενκ-Κόρτραϊκ 2-1(37’, 79’ (πεν.) Ονουάτσου/ 58’ Σελεμανί)
Σεράινγκ-Οστάνδη 1-1 (55’ (πεν.) Μουαντιλματζί/ 90’+1’ Μέντλεϊ)
Ζούλτε Βάρεγκεμ-Λέουβεν 2-5 (Βοσέν, 74’ Ντε Νόρε (αυτογκόλ)/ 51’, 65’, 90’+1’ Γκονζάλες, 58’ Κιγίνε, 77’ Ντε Νόρε)
Κλαμπ Μπριζ-Βέστερλο 0-2 (53′, 86′ Φόστερ)